YourSafetynet Update – April 2026

Toetsingskader AI • Release Highlights • Lokale DPIA's

In deze nieuwsbrief informeren we je over het door SIVON gepubliceerde Toetsingskader AI, geven we een update over de laatste release highlights en delen we de nieuwste ontwikkelingen rondom Lokale DPIA’s. Tot slot geven we alvast een korte vooruitblik op welke functionaliteiten eraan komen.

In deze editie

Toetsingskader AI: beschikbaar in april

Afgelopen maand publiceerde SIVON, in samenwerking met Kennisnet, het Toetsingskader AI voor het onderwijs. Dit kader helpt scholen en leveranciers om AI-toepassingen zorgvuldig te beoordelen en maakt het gesprek hierover een stuk concreter en eenvoudiger.

Het toetsingskader biedt met name inzicht in mogelijke risico’s, zodat scholen tijdig passende maatregelen kunnen nemen en verantwoord gebruik van AI kunnen waarborgen.

Binnen YourSafetynet worden momenteel de laatste expert checks uitgevoerd. In april voegen we het Toetsingskader AI kosteloos toe voor al onze onderwijsklanten, zodat je hier direct mee aan de slag kunt binnen de bestaande omgeving.

YourSafetynet release highlights

Er is een nieuwe update van YourSafetynet gepubliceerd met diverse verbeteringen en uitbreidingen. De focus ligt op ondersteuning van AI- en AVG-verantwoording, optimalisatie van DPIA-processen en verdere verbetering van stabiliteit en gebruiksvriendelijkheid.

Hieronder vind je de belangrijkste updates op een rij:

Bekijk het volledige overzicht van alle updates via:
https://cdn.yoursafetynet.com/docs/release-hightlights/ysn-release-highlights-v2-8-4.html

Lokale DPIA’s

Het aanbod van Lokale DPIA’s binnen YourSafetynet blijft zich uitbreiden. Op dit moment zijn de volgende Lokale DPIA’s beschikbaar: AFAS, PEPLE, JAMF, Snappet, OT 1Loket, Studiemeter, Basispoort en Entree Federatie.

Binnenkort wordt het mogelijk om Lokale DPIA’s direct vanuit de software aan te vragen. Tot die tijd kunnen aanvragen worden ingediend via support@yoursafetynet.com of via de website.

Samen met Privacy op School werken we continu aan nieuwe Lokale DPIA-workflows. Over nieuwe toevoegingen en de planning houden we je via deze nieuwsbrief op de hoogte. Mis je een specifieke Lokale DPIA? Laat het ons weten via Privacy op School: DPIA voor Scholen

Terugblik: Webinar Lokale DPIA’s

In januari organiseerden we een succesvolle webinar over onze nieuwste functionaliteiten. Als vervolg hierop organiseren we een verdiepende sessie, volledig gericht op het uitvoeren van een Lokale DPIA.

Tijdens dit webinar neemt Product Manager Jorn Spilker je stap voor stap mee door het proces, met een 1 Lokale DPIA als voorbeeld. Na afloop kun je zelfstandig aan de slag of deelnemen aan een begeleide DPIA-dag via Privacy op School (4D-dag).

Binnenkort in YourSafetynet!

Binnen YourSafetynet blijven we continu door ontwikkelen om het platform zo relevant en waardevol mogelijk te maken. Eén van de functionaliteiten die binnenkort beschikbaar komt, is het Register Verzoeken Betrokkenen. Hiermee wordt het nog eenvoudiger om verzoeken van betrokkenen gestructureerd en compliant te verwerken en voorkom je dat dit rond gaat zwerven in Excel-documenten en mailboxen.

Blijf ons volgen. Binnenkort delen wij meer informatie hierover.

Heb je vragen, suggesties of feedback? Laat het ons weten via support@yoursafetynet.com. We blijven verbeteren, samen met jou.

Nieuwsberichten